Skup złomu Pruszków, Warszawa tel. +48 793 784 888

Skup kartonów i folii

Dlaczego warto oddać kartony i folie do skupu?

W skrócie:

  • możesz na tym zarobić – uczciwie ważymy i przyzwoicie płacimy,
  • dbasz w ten sposób o środowisko – kartony do płynnej żywności mogą być łatwo poddane recyklingowi, folia również może zostać przetworzona i ponownie wykorzystana.

Jak przetwarzane są kartony?

Najbardziej popularną metodą recyklingu jest odzysk celulozy w papierni. Recykling dostarczonych do skupu kartonów odbywa się w papierniach w ten sam sposób i przy użyciu tych samych technologii, co w procesie recyklingu zużytego papieru.

Co się dzieje z kartonami?

Wysortowane opakowania kartonowe wrzucane są do hydropulpera. Tam zalewane są wodą o temperaturze otoczenia i mieszane przez około 20 minut w celu rozwłóknienia kartonu. Tak odzyskuje się wysokiej jakości celulozę pierwotną o długich włóknach, która stanowi cenny surowiec do dalszej produkcji papieru lub tektury, w tym także tektury falistej.

A co z folią?

Skup folii umożliwia wtórne wykorzystanie tych wyrobów, w związku z czym koszty produkcji nowej folii maleją, a co za tym idzie – maleje jej cena. Zamiast kupna nowych materiałów do produkcji worków czy reklamówek, można użyć dostępnych na rynku regranulatów.

Zyskuj na ochronie środowiska – przekaż swoje zużyte kartony i folie Green Recycling!