Skup złomu Pruszków, Warszawa tel. +48 793 784 888

Recycling stali. Jak to wygląda w praktyce?

Co przyda się do recyclingu?

Do recyklingu przydatne są szczególnie opakowania wykonane z jednego rodzaju materiału. Ważne też, by były one w jak najmniejszym stopniu zanieczyszczone pozostałościami znajdującego się w nich produktu. Zobaczmy co dalej!

Przygotowanie stali

Stal przeznaczoną do recyklingu należy odpowiednio przygotować:

  1. pozbawić elementów wykonanych z innych materiałów: szkła, plastiku, folii, papieru
  2. opłukać z resztek zawartości
  3. oddzielić od wyrobów aluminiowych

Co nie nadaje się do tego typu recyklingu?

Przede wszystkim puszki z resztkami zawartości, puszki po farbach, olejach i różnego rodzaju chemikaliach, opakowania po substancjach niebezpiecznych, smarach, środkach szkodnikobójczych, itd. Chodzi o bezpieczeństwo przetwarzających i przyszłych użytkowników produktu. Ale w jaki sposób odzyskać pełnowartościowy metal?

Odzyskiwanie stali – metody

Gdy już posegregowaliśmy i przygotowaliśmy odpady metalowe, przychodzi kolej na wybór sposobu odzyskiwania. Obecnie stosuje się najczęściej dwie metody recyklingu wyrobów stalowych:

Pierwszym z nich jest spalanie – metoda przetwarzania odpadów niesegregowanych. Metal odzyskiwany jest magnetycznie z popiołów, a następnie trafia do hut. Tam zostaje przetopiony.

Inną metoda to magnetyczna segregacja odpadów i przetworzenie złomu wraz z procesem odcynowania – pozyskane w ten sposób stal i cyna mogą zostać wykorzystane np. do produkcji opakowań. Aluminium często poddaje się procesowi ponownej rafinacji.

Green Recycling i recycling metali

Firma Green Recycling to duży gracz na rynku przetwarzania odpadów metalowych oraz ważne ogniwo w jego procesie. Oprócz działalności biznesowej równie istotna jest dla nas dbałość o środowisko naturalne. Pamiętajmy jednak , że proces recyklingu zaczyna się od Was.

Na przykład produkcja jednej tony stali ze złomu prowadzi do radykalnego zmniejszenia zużycia energii nawet o 84%. Recykling stali pozwala zaoszczędzić nawet 40% wody, a także znacząco zmniejszyć emisję zanieczyszczeń powietrza (o 86%) oraz wody (o 76%).

Opłaca się!

Liczby mówią same za siebie. Tak naprawdę nie jest ważne, ile macie do oddania: trochę odpadów metalowych, całą tonę, dwie, a może trzy. Razem zadbajmy o naszą planetę, bo recykling naprawdę ma przyszłość i po prostu się opłaca – wszystkim. Przywieź nam złom, wspólnie zamienimy odpady w pieniądze!